Uroczyste podsumowanie 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce

Dnia 27 listopada 2023 r. w Warszawie w siedzibie Banku PKO Rotunda odbył się Finał 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce.

Koordynatora Regionalnego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie województwa świętokrzyskiego, czyli Staropolską Akademię Nauk Stosowanych w Kielcach reprezentowała Maria Krogulec-Sobowiec dyrektor Instytutu Nowoczesnych Specjalizacji i Kwalifikacji Zawodowych. Zgromadzonym koordynatorom regionalnym, Pani Prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Karolinie Tądel, przedstawicielom Partnera Strategicznego Żabka oraz zaproszonym gościom Maria Krogulec-Sobowiec przedstawiła wydarzenia, które odbyły się w naszym województwie podczas XVI ŚTP. Uczestnikom najbardziej spodobały się zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: Zostań ekonomistą i menadżerem jak Mikołaj Kopernik oraz Turniej Ekonomiczny „Liczę pieniądze jak Mikołaj Kopernik”.

23 placówki oświatowe – przedszkola i szkoły podstawowe zrealizowały:

• Zajęcia „Zostań ekonomistą i menadżerem jak Mikołaj Kopernik” – wzięło udział 867 dzieci i uczniów kl. 1-3
  • Konkurs „Skarbonka Mikołaja Kopernika” – zostało wykonanych 354 skarbonki
  • Konkurs „Wirtualna Skarbonka na pieniądze elektroniczne” – zostało wykonanych 75 wirtualnych skarbonek
  • Turniej Ekonomiczny „Liczę pieniądze jak Mikołaj Kopernik” – wzięło udział: 406 przedszkolaków i uczniów kl. 1-3
  • 57 nauczycielek przeprowadziło 207 godz. zajęć.

5 szkół podstawowych i 1 stowarzyszenie zrealizowali:

• Zajęcia „Na tropach ekonomii” – wzięło udział 114 uczniów kl. 4-7
  • Konkurs na Najciekawszy lapbook temat: Kim chcę zostać w przyszłości? – zostało wykonanych 58 lapbooków
  • 11 nauczycielek przeprowadziło 42 godz. zajęć.

Więcej na https://stsw.edu.pl/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci/