bip

Resocjalizacja – 3 – semestralne studia podyplomowe

Dla kogo:

O przyjęcie na studia podyplomowe mogą ubiegać się nauczyciele lub osoby, które ukończyły studia wyższe na kierunkach pedagogicznych .

Treści kształcenia:

Studia przygotowują do realizacji zadań związanych z pracą opiekuńczo – wychowawczą z dziećmi, młodzieżą z niedostosowaniem społecznym oraz osobami dorosłymi, które weszły w konflikt z prawem. Pozwalają na konfrontowanie nabywanej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej z rzeczywistością pedagogiczną w działaniu praktycznym. Podstawą organizacji studiów podyplomowych jest wykreowanie kompetentnego nauczyciela, posiadającego odpowiednie kwalifikacje do pracy z uczniem. Zdobycie wiedzy i umiejętności z psychologii, pedagogiki, dydaktyki, metodyki oraz komunikacji interpersonalnej, pozwoli na skuteczną realizację procesu profilaktyki, resocjalizacji, kształcenia i wychowania.

Ogólna liczba godzin: 600

Kwalifikacje zawodowe:

Absolwent jest przygotowany do zajmowania się problematyką przestępczości, różnego rodzaju dewiacjami młodzieży i dorosłych oraz dysfunkcjami rodziny. Zdobyta wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne pozwalają szukać zatrudnienia zgodnie z resortowymi wymaganiami kwalifikacyjnymi, m.in. w: pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach profilaktyki i terapii uzależnień, instytucjach Resortu Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości, aresztach śledczych i zakładach karnych dla dorosłych, ośrodkach diagnostycznych, ośrodkach adaptacji społecznej i innych instytucjach pracujących z młodzieżą niedostosowaną społecznie, szkołach oraz innych placówkach oświatowych.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 lipca 2019r.. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 1450)

Rozporządzenie MNiSW z dnia 27 września 2018r. w sprawie studiów (poz. 1861) na podst. Art. 81 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. (Dz.U. poz. 1668)

Organizacja studiów:
Studia trwają trzy semestry. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele

Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zdanie egzaminów i uzyskanie zaliczeń przewidzianych w planie studiów, a także uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego.

Zasady rekrutacji:

  • karta zgłoszenia na studia podyplomowe;
  • poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia;
  • kopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia (w przypadku kandydatów na studia będących cudzoziemcami);
  • 1 podpisana, aktualna fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych. Zdjęcie w wersji drukowanej kandydat składa razem z pozostałymi dokumentami;
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (podpisana w dwóch egzemplarzach) dostępna w siedzibie Wydziału.

Informacji udziela Dziekanat StANS w Kielcach tel. 041 345 85 88