bip

Zaproszenie do udziału w projekcie STAROPOLSKA AKADEMIA EKONOMICZNA DLA NAJMŁODSZYCH w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej 2024

Z radością informujemy, że nowy projekt naszej Uczelni pod nazwą: STAROPOLSKA AKADEMIA EKONOMICZNA DLA NAJMŁODSZYCH został zaakceptowany przez zespół merytoryczny Roku Edukacji Ekonomicznej i jest włączony do ogólnopolskich inicjatyw Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.

Ponadto nasz projekt edukacyjny STAROPOLSKA AKADEMIA EKONOMICZNA DLA NAJMŁODSZYCH został objęty patronatem honorowym przez Warszawski Instytut Bankowości, który jest głównym organizatorem Roku Edukacji Ekonomicznej.
Patronem medialnym powyższego przedsięwzięcia jest Radio Rekord.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyrektorów placówek oświatowych oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na szkolenie blended-learningowe KRAINA EKONOMII W MOJEJ PLACÓWCE OŚWIATOWEJ w ramach powyższego projektu edukacyjnego. 

Dnia 16 maja 2024 r. o godz. 16.00 rozpocznie się inauguracja stacjonarna z transmisją online zapoznająca z ideą projektu i jego realizacją, czyli przygotowanie nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej do przeprowadzenia 10-godz. zajęć z dziećmi „Kraina Ekonomii w naszej grupie/klasie” i ich ewaluacji. Czas trwania projektu od 17 maja do 23 listopada 2024 r.

Akcja projektu rozgrywa się w Krainie Ekonomii, w której panuje Król Pieniążek Wielki i Królowa Ekonomia Wspaniała. Naszym dzieciom będzie towarzyszyć rodzeństwo: Królewna Banknotka i Królewicz Bilonik. Pomagać w  działaniach ekonomicznych będą: Minister Finansów Finansjusz Mądry i Dobra Wróżka Lokatka, a przeszkadzać Chochlik Kryzys i Złośliwa Wróżka Lichwiarka.

Dzieci będą ubiegać się o wizę do Krainy Ekonomii oraz przeżywać przygody Dżeka wraz z Królewną Banknotką i Królewiczem Bilonikiem.

Uczestnicy szkolenia otrzymają książeczki do kolorowania PRZYGODY PRZEDSIĘBIORCZEGO DŻEKA dla wszystkich dzieci realizujących projekt. Pozostałe materiały do zajęć dla nauczycieli i dzieci/ uczniów dostępne są na platformie e-learningowej w ramach samokształcenia uczestników szkolenia.

Udział nauczycieli w szkoleniu i dzieci/ uczniów w projekcie jest bezpłatny. Nauczyciele po realizacji projektu w swojej placówce otrzymają zaświadczenie o 20-godzinnym doskonaleniu zawodowym w formie elektronicznej.

Rejestracja do 16.05.2024 r. do godz. 12.00 – link:

https://forms.gle/URy1fGAvNYwRqZrGA

Bliższych informacji udziela autorka projektu Maria Krogulec-Sobowiec.