bip

Wykład online – Twój klik ma znaczenie, czyli jak nie dać się oszukać hakerom?

Zapraszamy studentów, koła naukowe i wykładowców do udziału w ogólnopolskim wykładzie online „Twój klik ma znaczenie, czyli jak nie dać się oszukać hakerom?”, który odbędzie się online 26 marca 2024 r.

Czy telefon pomocy technicznej z banku to zagrożenie? Może prośba znajomego z Facebooka o podratowanie „dyszką” to coś podejrzanego? Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się czym jest tożsamość w sieci, jak „profesjonalni” są w dzisiejszych czasach cyberprzestępcy i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Na przykładach zobaczą najczęstsze rodzaje ataków, kwoty wyłudzeń i inne bardzo konkretne statystyki.

Wykład odbędzie się 26 marca 2024 r. o godz. 11:30 na platformie ClickMeeting. Czas trwania: 70 minut + 10 min sesja pytań

Prowadząca: Monika Olesiejuk, Główna Specjalistka, Departament Marketingu i Jakości, Biuro Informacji Kredytowej

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze IT. Od pięciu lat jest ściśle związana z tematyką cyberbezpieczeństwa. Skupia się na metodach uwierzytelniania i autoryzacji, a także rozwiązaniach antyfraudowych, z szczególnym uwzględnieniem technologii opartej na biometrii behawioralnej.

Doświadczenia związane biometrią behawioralną zdobywała w startupie technologicznym Digital Fingerprints jako Dyrektor sprzedaży. W BIK koordynuje działania mające na celu propagowanie rozwiązań antyfraudowych zarówno w Polsce jak i w Europie. Nie tylko rozumie technologię, ale też jej ambasadorką. Stawia na budowanie świadomości i edukację. Upraszcza świat technologii i przybliża ją ludziom, a tematy skomplikowane oswaja i rozkłada na czynniki pierwsze. Dzieli się swoją wiedzą i inspiruje innych do dbania o bezpieczeństwo w świecie cyfrowym.

Rejestracja: www.nzb.pl/wyklad-BIK

W prelekcji można uczestniczyć na dwa sposoby:

1. Rejestrując się indywidualnie lub

2. Jako wykładowca, który następnie podczas zajęć udostępnia studentom transmisję online.

Rejestracji można dokonać od razu po otrzymaniu maila, najlepiej nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu. Na adres podany przy rejestracji, uczestnicy otrzymają wiadomość zawierającą link do wykładu.

Certyfikat: Każdy uczestnik wykładu (zarejestrowany indywidualnie) otrzyma po wykładzie maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji imię i nazwisko).