bip

O radzeniu sobie ze stresem związanym z egzaminem maturalnym opowiadaliśmy w VI LO w Kielcach

Uczniowie VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach mieli okazję uczestniczyć w warsztacie pt. „Pozytywne nastawienie do egzaminu dojrzałości oraz sposoby radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym jako jedne z kluczowych elementów sukcesu maturalnego”, który poprowadził dr Marek Graczyk, Dziekan Instytutu Psychologii Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach.

Prelekcja poruszała zagadnienia związane z podłożem stresu, przyczynami jego występowania, sposobami niwelowania go i technikami radzenia sobie ze stresem, który się pojawił. Jak podkreśla dr Graczyk „Wykład przewidziany był na 45 minut, ale maturzyści byli tak bardzo zainteresowani tematem, że poświęcili swoją długą przerwę na zgłębianie tematu prelekcji. Nikt ze słuchaczy nie opuścił sali, co mnie bardzo cieszy”.

Warsztaty zostały przeprowadzone w bardzo klimatycznym miejscu, bo w sali teatralnej, w której odbywają się wyjątkowe przedstawienia w wykonaniu uczniów szkoły, a także nauczycieli. Wśród znakomitych sztuk pojawiły się m.in. takie jak „Tango” Sławomira Mrożka, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czy „Igraszki z diabłem” czeskiego pisarza Jana Drdy. 

VI LO to liceum z oddziałami dwujęzycznymi, które współpracuje ze szkołami i instytucjami międzynarodowymi. Prowadzi programy: IB DP, który m.in. obejmuje przygotowania do międzynarodowej matury, praca badawcze oraz Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – program przygotowujący uczniów do egzaminu z języka niemieckiego, a także innowację pedagogiczną- zajęcia z geoinformatyki w oparciu o program QGIS. To jedno z najlepszych liceów w Kielcach, ze 100% zdawalnością matury. Uczy się tutaj 1100 uczniów.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję przeprowadzić tak ważny dla uczniów, maturzystów wykład i przedstawić naszą ofertę studiów. Tego typu spotkania mają obopólną korzyść. Licealiści mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach i prelekcjach, prowadzonych przez kadrę naukową naszej uczelni, a jednocześnie zainspirować się w podjęciu decyzji o swojej przyszłości i wyborze studiów, której bogata oferta jest dostępna w Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych.

Dziękujemy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za ciepłe przyjęcie.