bip

Nie milkną echa Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023

Cieszymy się, że po wakacyjnej przerwie w nasze mury wrócili studenci! W minioną sobotę uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki. Wracamy wspomnieniami do tego wydarzenia.

Cieszymy się, że po wakacyjnej przerwie w nasze mury wrócili studenci! W minioną sobotę uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki. Wracamy wspomnieniami do tego wydarzenia.

Niech nie brakuje nam zapału i wytrwałości w dążeniu do celu oraz wiary we własne możliwości. Nie bójmy się stawiać czoła przeciwnościom i odważnie kroczyć przed siebie, bo jak pisał Goethe „Jeśli możesz coś zrobić lub marzysz, że mógłbyś to zrobić, zabierz się za to! Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię. Odważnych więc marzeń, które dodadzą nam skrzydeł” – wszystkim obecnym życzyła Rektor naszej uczelni, dr hab. prof. StANS Jolanta Góral-Półrola.
Szczególne słowa skierowała również do studentów StANS – „Musimy Was nauczyć jak się uczyć, musimy Was uczyć jak się oduczać, musimy Was uczyć jak poszukiwać odpowiedzi, a nie jak wygląda odpowiedź, musimy Was uczyć jak wątpić, kwestionować i krytycznie patrzeć na dane, musimy Was przekonać do tego, że nauka to styl życia. (…) Wierzcie mi, nic nie daje większej radości rodzicowi niż sukcesy jego dziecka. Wy jesteście naszymi zawodowymi dziećmi. Chcemy być z Was dumni!”

Nie zabrakło również głosu studentów. Reprezentowała ich Monika Bieniek – Przewodnicząca Samorządu Studentów, która władzom naszej uczelni oraz kadrze dydaktycznej przekazała serdeczne życzenia. Wiele mądrych słów i życzeń przekazała również studentom:
„Życzę Wam, abyście dobrze wykorzystali okres studiów i nie ograniczali się do zadań wyznaczanych przez nauczycieli akademickich. Stawiajcie sobie i nauczycielom najwyższe wymagania. Pamiętajcie też, że studia to nie tylko nauka, to też kształtowanie Waszej osobowości.
Zatem wszystkiego dobrego, kochani Studenci!”

Poniżej relacja z uroczystości inauguracji roku akademickiego 2022/2023: