bip

Finał kursu samoobrony dla kobiet VI edycji „Bezpieczna Kobieta”

Po kolejnej edycji „Bezpiecznej kobiety”, nie mamy żadnych wątpliwości, że jest to bardzo potrzebny i udany projekt, w którego przebieg udało się, jak dotychczas, zaangażować blisko 200 kreatywnych i nowoczesnych kobiet.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były krótką prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań i zasad postępowania w sytuacji, gdy staniemy się ofiarą przestępstwa oraz psychologicznym aspektom samoobrony kobiet. W VI edycji wzięło udział 47 pań w różnym wieku, które nabyły umiejętności dające im nie tylko poczucie bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, ale potwierdziły jak silne są kobiety. Na zajęciach nauczyły się, że płeć nie jest żadnym ograniczeniem i nie może być powodem dyskryminacji. Panie, pomimo mniejszej siły fizycznej i masy mięśniowej, doskonale radziły sobie w trakcie wykonywania technik samoobrony,  nadrabiając szybkością, zwinnością, a przede wszystkim wykorzystując element zaskoczenia. Tutaj  warto pogratulować również naszym Kursantkom osiągniętych wyników w turnieju strzeleckim z broni długiej i krótkiej. Na koniec, każda z Pań otrzymała pamiątkowy medal i Certyfikat ukończenia kursu oraz upominki przygotowane przez naszych Sponsorów i Partnerów, a Zwyciężczynie turnieju strzeleckiego, pamiątkowe puchary. VI edycję kursu samoobrony panie zakończyły radosnym tańcem Zumby w choreografii Pani Marty Jaworskiej.
W imieniu własnym i uczestniczek, dziękujemy naszym Sponsorom, Partnerom i współorganizatorom za okazaną życzliwość oraz sprawny przebieg akcji. Wszystkim Instruktorom, Trenerom i Wykładowcom dziękuję za przekazaną wiedzę, rzetelną pracę i poświęcony czas. Serdecznie dziękujemy, za objęcie patronatem medialnym naszego projektu mediom lokalnym, co zaowocowało lepszą dostępnością do wiedzy o realizacji projektu i sprawnym przeprowadzeniem rekrutacji.
Szczególne słowa uznania i podziękowań kieruję do Pani Dziekan dr Elżbiety Męciny-Bednarek oraz
dr Andrzeja Kobiałki, ze Staropolskiej Szkoły Wyższej Wydział w Myślenicach, których otwartość serca, życzliwość, profesjonalizm, doceniają również nasi kursanci z projektu nie tylko „Bezpiecznej Kobiety” ale również osoby 55+ z kursu „Bezpieczny Senior”.
Na koniec niech mi będzie wolno nade wszystko podziękować wszystkim Paniom za liczny i aktywny udział, za wielkie zaangażowanie, za Wasz entuzjazm, za ciepłe przyjęcie, za cudowną atmosferę i za poczucie, że to co zrobiliśmy było i jest dla Was ważne.
Widzimy się na kolejnym kursie VII edycji „Bezpieczna Kobieta” o czym będziemy Was informować OSU! 😉

Z pozdrowieniami
Komendant Straży Miejskiej Tomasz Burkat