Kapituła Certyfikatu Przedszkole Kopernikańskie / Szkoła Kopernikańska przyznała certyfikaty 15 placówkom oświatowym

Kapituła Certyfikatu Przedszkole Kopernikańskie / Szkoła Kopernikańska, która obradowała w składzie:

1. Rektor Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach dr hab. Jolanta Góral-Półrola, prof. StANS,
  2. Prorektor ds. Ogólnych Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach dr Dariusz Kruk,
  3. Dziekan Instytutu Pedagogiki Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach dr Anna Hajdukiewicz,
  4. Dziekan Instytutu Psychologii Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach dr Marek Graczyk,
  5. Dyrektor Instytutu Nowoczesnych Specjalizacji i Kwalifikacji Zawodowych Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach mgr inż. Maria Krogulec-Sobowiec

przyznała te zaszczytne tytuły 15 wyróżniającym się placówkom oświatowym realizującym projekt edukacyjny „Staropolska Akademia Kopernikańska dla Najmłodszych” w ramach Roku Kopernikańskiego z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Certyfikat Przedszkole Kopernikańskie otrzymały cztery przedszkola: trzy przedszkola z województwa świętokrzyskiego (Publiczne Przedszkole w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich, Przedszkole Publiczne nr 3 w Zespole Placówek Oświatowych w Skarżysku – Kamiennej i Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łącznej) oraz jedno przedszkole z województwa małopolskiego (Przedszkole Samorządowe w Mogilanach).

Certyfikat Szkoła Kopernikańska otrzymało 11 szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego:

1. Szkoła Podstawowa w Cierchach,
  2. Szkoła Podstawowa nr 34 im. Adama Mickiewicza w Kielcach,
  3. Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach,
  4. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich,
  5. Szkoła Podstawowa w Radkowicach,
  6. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górnie,
  7. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Starachowicach,
  8. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jędrzejowie,
  9. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej Korpus „Jodła” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łącznej,
  10. Publiczna Szkoła Podstawowa w Waśniowie,
  11. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Jana Pawła II w Bolminie.