bip

„Choinka dla Mikołaja Kopernika” – wiadomość z ostatniej chwili:

Jeszcze można rozpocząć realizację modułu „Choinka dla Mikołaja Kopernika” projektu Staropolska Akademia Kopernikańska dla Najmłodszych.
Przed świętami wiele osób chorowało i nie wszyscy mogli zrealizować moduł „Choinka dla Mikołaja Kopernika”.

Dlatego informujemy, że można jeszcze rozpocząć ten moduł i zdążyć na czas, tj. do 22 stycznia br.

Na dzieci czeka mnóstwo ciekawych aktywności związanych z choinką oraz postacią Mikołaja Kopernika i przyjaciółmi z planety Kopernikana. 

W placówkach oświatowych podczas realizacji powyższego modułu projektu będzie organizowany Przedszkolny /Szkolny Kopernikański Turniej Choinkowy, który składa się z czterech rodzajów wyzwań:

  • Choinkowych Wyzwań Arytmetycznych,
  • Choinkowych Wyzwań Logicznego Myślenia,
  • Choinkowych Wyzwań Kreatywności,
  • Choinkowych Wyzwań Kodowania.

Wyzwania te mają na celu przygotowanie uczestników Przedszkolnego / Szkolnego Kopernikańskiego Turnieju Choinkowego do opracowania dowolną techniką choinki, którą chcieliby ofiarować Mikołajowi Kopernikowi w podzięce za dokonane odkrycia nie tylko w astronomii.

Nauczyciele decydują o wyborze choinkowych wyzwań, które będą realizować przedszkolaki i uczniowie kl. 1-3 szkoły podstawowej.

Proponowana liczba godzin zajęć na realizację powyższego modułu: to około 5 godzin dydaktycznych. O liczbie godzin zajęć decyduje nauczyciel, może być więcej lub trochę mniej.

W szkole podstawowej do wykonania dowolną techniką choinki dla Mikołaja Kopernika można włączyć  również starszych uczniów i zorganizować  szkolny konkurs na najbardziej pomysłową choinkę.

Nauczyciele, którzy nie brali jeszcze udziału w projekcie Staropolska Akademia Kopernikańska dla Najmłodszych, proszeni są o jak najszybszą rejestrację.

Link poniżej:

https://forms.gle/gapGU7HNYjzLz1eN9

Po rejestracji do projektu nauczyciele otrzymają kod dostępu do kursu na platformie e-learningowej, w którym są zamieszczone materiały do realizacji zajęć z dziećmi/uczniami.

Nauczyciele za realizację modułu projektowego „Choinka dla Mikołaja Kopernika” otrzymają zaświadczenia o doskonaleniu zawodowym w formie elektronicznej.

Szczegółowych informacji udziela:

Maria Krogulec-Sobowiec

adres e-mail: m.krogulec-sobowiec@stsw.edu.pl