bip

DZIAŁALNOŚĆ KOŁA NAUKOWEGO – AMBITNI DLA PRZYSZŁOŚCI

– Koło praktycznego działania: AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020

16 listopada 2019 r. w Akademii Przedszkolaka przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach, Wydział Zamiejscowy w Myślenicach odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego małych studentów – Przedszkolaków.

Akademia rozpoczęła już piąty rok działalności. W tym dniu dzieci licznie przybyły wraz z rodzicami i opiekunami. Przywitaliśmy rozemocjonowanych studentów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nami, a także tych, którzy uczestniczą w niej od lat. Na wszystkich czekała moc wrażeń i potężna dawka wiedzy. Nie obyło się bez śmiechu, zachwytów i okrzyków radości. Zostali pasowani „wielkim ołówkiem” przez panią dyrektor Instytutu Pedagogiki – dr Elżbietę Męcinę – Bednarek. Studenci otrzymali birety, dyplomy, indeksy i rożek słodyczy, które z dumą prezentowali rodzicom i rówieśnikom.

Relacje z dziećmi nawiązały także panie: dr Urszula Hudaszek, mgr Leokadia Urbaniak i mgr Renata Leśniak, które zajmują się koordynacją programu Akademii dla przedszkolaków.
– Na naszej uczelni będziemy rozwijać pasje, wspólnie z dziećmi będziemy stawiać trudne pytania i na nie odpowiadać – mówiła pani dr Urszula Hudaszek.

Obecność samych władz uczelni oraz fantastyczne zajęcia sprawiły, że dzieci z niecierpliwością oczekują każdego kolejnego spotkania!

Następne spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2019r. o godzinie 10.00 w Przedszkolu Smykolandia w Osieczanach. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zamiennego i „małego co nie co”.

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W dniu 14 grudnia 2019r. odbyło się kolejne spotkanie małych studentów w Akademii Przedszkolaka przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach – filia w Myślenicach.

Tym razem milusińscy gościli w Niepublicznym Przedszkolu „Chatka Puchatka” dzięki przychylności pani dyrektor i grona pedagogicznego tejże placówki. Dzieci w tym dniu zapoznały się z mlekiem i jego właściwościami,  wytężały swój zmysł smakowy, degustowały mleko, dowiedziały się skąd „ono” pochodzi i gdzie się je przerabia na pyszne sery białe i żółte, jogurty, maślankę oraz jakie mają walory zdrowotne dla organizmu każdego człowieka. Bardzo podobała się dzieciom zabawa w „dojenie krowy” i naśladowanie odgłosów krowy.

Święta tuż, tuż, więc organizowaliśmy dla dzieci warsztaty świąteczne. Wraz ze studentkami 1 roku mgr studenci odkrywali swoje talenty plastyczne i zamienili się w prawdziwych artystów. Zadaniem było zrobienie bombek, gwiazdek, papierowych Mikołajów, itp. Przy dźwiękach kolęd praca szła bardzo szybko, a po pracy miło płynął czas. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację dzieci ze studentami.Pomimo padającego za oknem deszczu było świątecznie i nastrojowo. Wszędzie pachniało świerkiem, piernikami, dookoła słychać było nastrojową świąteczną muzykę. Wszystko to za sprawą pań studentek i koordynatorów Akademii Przedszkolaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia spotkania.

Spotkanie Akademii Przedszkolaka w Małopolskiej Szkole Gościnności

Dzieci kochają eksperymenty! Wszyscy dobrze wiemy, że jest to wspaniała zabawa – i to nie tylko dla dzieci interesujących się naukami ścisłymi.

To od nich nieraz zaczyna się fascynacją chemią, fizyką lub biologią. Wiele takich doświadczeń można przeprowadzić, wykorzystując produkty dostępne w większości kuchni. Aby zabawa była jeszcze ciekawsza, warto sięgnąć po zestawy naukowe. Nasi mali studenci zostali zaproszeni do Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałbińskiego w Myślenicach, i dzięki przychylności pana dyrektora mgr Jerzego Niedenthala mogli wziąć udział w eksperymentach. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i w nich się bawiły. Całość eksperymentów prowadziła pani mgr Celina Warchoł. Pierwsze eksperymenty przeprowadziły dzieci młodsze. Radziły sobie doskonale, co można zobaczyć na fotografiach. Wszystkie doświadczenia były przeprowadzone z zachowaniem bezpieczeństwa, czego dopilnowały panie koordynatorki dr Urszula Hudaszek i mgr Leokadia Urbaniak, oraz studentki II roku Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W międzyczasie dzieci miały również szereg zabaw ruchowo-dydaktycznych. Wykonały też  m.in. korale z makaronu na Święto Babci.