Myślenice - Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach
bip

Myślenice

 

Dyrektor administracyjny: dr Antoni Kasprzycki

tel.: 663-144-535

Dziekanat, ul. Drogowców 6
myslenice@stans.edu.pl
tel.: 12 271-63-68, 510-069-226

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 10.00-18.00
Piątek 8.00-16.00

W terminach zjazdów na Uczelni Sobota i Niedziela 8.30-15.30
W terminach zjazdów on-line sobota 8.00-12.00

 

 

 

 

Wydział Zamiejscowy w Myślenicach został utworzony na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2008 roku i już na stałe wpisał się w ofertę edukacyjną powiatu myślenickiego. Od wielu lat kształci studentów na Kierunku Ekonomia i Pedagogika.

Wydział Zamiejscowy ściśle współpracuje ze środowiskiem lokalnym, zarówno w zakresie dostosowania prowadzonych specjalności do potrzeb rynku pracy, jak i organizacji wielu przedsięwzięć na rzecz wychowania i edukacji. Współpracę z Wydziałem podejmuje szereg instytucji i organizacji z regionu m.in. Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Urząd Gminy i Miasta w Dobczycach, Straż Miejska w Wieliczce, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Myślenicach, Miejski Ośrodek Kultury w Myślenicach, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Dobczycach, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Dobczycach, Zespół Szkół Zawodowych w Lubniu, Urząd Gminy w Wiśniowej, Sąd Rejonowy w Myślenicach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy PZRI w Porębie, Starostwo Powiatowe w Wieliczce.

Realizowany na Wydziale Zamiejscowym w Myślenicach program studiów to profesjonalna koncepcja opracowana przez wybitnych przedstawicieli świata nauki, oparta na autorskich programach kształcenia, odpowiadających potrzebom rynku pracy. Tryb i forma zajęć jest ściśle dostosowana do standardów wyznaczonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studia licencjackie trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Absolwenci otrzymują dyplom dokumentujący uzyskanie wyższego wykształcenia zawodowego, pozwalający na kontynuację nauki na studiach magisterskich. Studia magisterskie trwają 2 lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Absolwent studiów magisterskich może podjąć naukę na studiach doktoranckich.