Dziecko w edukacji XXI wieku” – międzynarodowy panel dyskusyjny!

Pod takim hasłem przewodnim świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka w Instytucie Pedagogiki Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Współczesny świat wymaga od dzieci nowego zestawu umiejętności, dzięki którym będą mogły w pełni korzystać z praw i możliwości rozwijającego się społeczeństwa wiedzy. Co zrobić, aby faktycznie wyposażyć dzieci w wiedzę, umiejętności, które będą im potrzebne w świecie jutra. […]

Pod takim hasłem przewodnim świętowaliśmy obchody Dnia Dziecka w Instytucie Pedagogiki Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Współczesny świat wymaga od dzieci nowego zestawu umiejętności, dzięki którym będą mogły w pełni korzystać z praw i możliwości rozwijającego się społeczeństwa wiedzy. Co zrobić, aby faktycznie wyposażyć dzieci w wiedzę, umiejętności, które będą im potrzebne w świecie jutra. Jak sprawić, aby system edukacji kształcił uczniów sprawnie i kreatywnie poruszających się w przestrzeni międzynarodowej? Jakich umiejętności będą potrzebować uczniowie, aby móc odnosić sukcesy w złożonej globalnej rzeczywistości? Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy w bardzo ciekawych wystąpieniach znakomitych ekspertów z Polski, Ukrainy oraz Turcji podczas dzisiejszego międzynarodowego panelu dyskusyjnego. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora Instytutu Pedagogiki Pani Dr Elżbiety Męciny-Bednarek jak również do wszystkich prelegentów oraz osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia. Dziękujemy Panu Prof. dr Osmanowi Tolga Aricak reprezentującego Hasan Kalyoncu University, pracownikowi Harvard University za uczestnictwo w panelu. Wszystkim naszym najmłodszym składamy najlepsze życzenia radosnego dzieciństwa, kreatywnej młodzieńczości i racjonalnych wyborów na przyszłe, dorosłe życie.

Link do filmu: http://cel.stsw.edu.pl/dziecko.mp4