bip

Wizyta dr Sevgi Osman z Varna Free University

W dniach 27-31 marca gościliśmy Panią dr Sevgi Osman z partnerskiej uczelni Varna Free University w Bułgarii. Wyjazd zorganizowany został w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching (STA). Podczas wizyty, dr Sevgi Osman miała okazję wymienić doświadczenia z wykładowcami naszej uczelni, a także przeprowadziła wykłady online dla studentów na temat „Sustainability economics„.

Wizyta Pani dr Sevgi Osman z Varna Free University przyniosła wartość dodaną dla obu uczelni. Z perspektywy Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych, wizyta pozwoliła m.in. na nawiązanie kontaktów z wykładowcami z innych krajów. Współpraca z uczelnią w Warnie otwiera przed nami możliwość przeprowadzenia przyszłych projektów badawczych i innych inicjatyw naukowych na międzynarodową skalę. Z perspektywy Varna Free University, wizyta Pani dr Sevgi Osman umożliwiła zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć na poziomie międzynarodowym, a także poznania sposobów nauczania i kultury akademickiej z innych krajów.

Wizyta ta pokazała, że program Erasmus+ jest skutecznym narzędziem umożliwiającym rozwój międzynarodowej współpracy dydaktycznej i naukowej, a także wymianę doświadczeń między uczelniami z różnych krajów.

Chciałabym zachęcić studentów i wykładowców do aplikowania o wyjazd do Varny w ramach programu Erasmus+. Jest to doskonała okazja do zdobycia nowych doświadczeń w prowadzeniu zajęć (bądź realizacji studiów), wymiany wiedzy oraz nawiązania cennych kontaktów w środowisku akademickim.

Dziękujemy Pani dr Sevgi Osman za wizytę i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.