bip

Webinarium „Tworzenie profesjonalnego e-portfolio z zastosowaniem platformy MAHARA – umiejętność przedsiębiorczego ucznia”.

Instytut Nowoczesnych Specjalizacji i Kwalifikacji Zawodowych w ramach działań Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach jako Koordynatora Regionalnego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości województwa świętokrzyskiego zorganizował i przeprowadził w dniu 23 listopada 2022 r. bezpłatne webinarium „Tworzenie profesjonalnego e-portfolio z zastosowaniem platformy MAHARA – umiejętność przedsiębiorczego ucznia”.

Webinarium to było skierowane do nauczycieli, szkolnych doradców zawodowych, pedagogów, uczniów szkół podstawowych (kl. 7 i kl. 8), uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów.

Celem webinarium było zapoznanie uczestników z zastosowaniem bezpłatnej platformy MAHARA do tworzenia profesjonalnego e-portfolio. Spotkanie poprowadziła mgr inż. Maria Krogulec-Sobowiec – Dyrektor Instytutu Nowoczesnych Specjalizacji i Kwalifikacji Zawodowych.

Podczas webinarium uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego należy budować stopniowo swoje e-portfolio, co należy w nim zamieszczać i w jakiej formie. Zapoznali się oni także z wieloma możliwościami, jakie daje platforma MAHARA, m.in. pracy nad własnym e-portfolio oraz udostępnionymi e-portfolio przez inne osoby należące do danej grupy utworzonej przez osobę nadzorującą działania na platformie lub też przez samych autorów e-portfolio. Uczestnicy poznali także opcje tworzenia planów i dzienników (blogów) oraz ich udostępnianie innym członkom grupy lub np. doradcy zawodowemu.

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach umożliwi zainteresowanym szkołom nieodpłatne korzystanie z platformy MAHARA zamieszczonej w Centrum E-learningu.

Platforma MAHARA jest nieznana nauczycielom i uczniom, dlatego też nasze webinarium cieszyło się dużym zainteresowaniem i  w sumie wzięło w nim udział 277 osób.

Lp.Szkoła / uczelniaLiczba uczestników webinarium
 1Zespół Szkół Fototechnicznych w Warszawie56
 2Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu25
 3Szkoła Podstawowa nr 89 w Poznaniu1
 4Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu1
 5Publiczne Liceum Ogólnokształcące VI w Opolu1
 6I LO im. K. Miarki w Mikołowie woj. śląskie1
 7Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączanach, woj. małopolskie13
 8Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu6
 9Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim30
 10Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie14
 11Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mniowie18
 12TEB Edukacja w Kielcach1
 13Szkoła Podstawowa w Jeleniowie8
 14Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu26
 15Szkoła Podstawowa w Skroniowie1
 16Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie32
 17Szkoła Podstawowa w Rogowicach1
 18Samorządowa Szkoła Podstawowa im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie11
 19Szkoła Podstawowa w Woli Szczygiełkowej3
 20Szkoła Podstawowa w Pilczycy21
 21Publiczna Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach7