Webinarium „Mediacje jako kompetencja przedsiębiorczego człowieka”

Instytut Nowoczesnych Specjalizacji i Kwalifikacji Zawodowych w ramach działań Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach jako Koordynatora Regionalnego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości województwa świętokrzyskiego zorganizował w dniu 21 listopada 2022 r. bezpłatne webinarium „Mediacje jako kompetencja przedsiębiorczego człowieka”.

Chociaż webinarium powyższe adresowane było głównie do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów, to wzięli w nim udział także uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej.

Umiejętność rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych w charakterze trzeciej strony stała się ostatnio jedną z kluczowych umiejętności we współczesnych organizacjach. Umiejętność stosowania mediacji w życiu (codziennym i zawodowym) jest jedną z kompetencji przedsiębiorczego człowieka.

W ramach spotkania przedstawiona została struktura procesu mediacji i rola mediatora. Webinarium przeprowadziła dr Joanna Telus – trener, konsultant, doradca personalny i zawodowy, mediator, pracownik naukowy Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach oraz Prezes firmy szkoleniowej VandO sp. z o.o.

Tematyka webinarium zainteresowała wiele osób, w sumie w webinarium wzięły udział 163 osoby.

Szkoła / uczelniaLiczba uczestników webinarium
1Zespół Szkół Technicznych w Turku (woj. wielkopolskie)15
2I Liceum Ogólnokształcące im. K. Miarki w Mikołowie (woj. śląskie)4
3Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. M. Kopernika Kujakowice Dolne (woj. opolskie)1