bip

Świętokrzyski Mistrz Ekonomii Anno Domini 2021 wyłoniony!

Kto jest najbogatszym człowiekiem świata wg rankingu Forbes 2021?
Czy inwestycja typu green-field to przejęcie upadającego przedsiębiorstwa w ramach prywatyzacji?
Kto zatwierdza budżet państwa w Polsce?

Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczestnicy Świętokrzyskich Mistrzostw Ekonomicznych, organizowanych już po raz drugi w murach Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży szkół średnich wiedzy o podstawowych mechanizmach rządzących pieniądzem i gospodarką, które oddziałują na każdego konsumenta już od najmłodszych lat.

Kto okazał się najlepszy? Oto wyniki:

I MIEJSCE
 i tytuł Świętokrzyskiego Mistrza Ekonomii zdobył
DAMIAN PAWLICKI
z Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie, otrzymując nagrody: tablet z oprogramowaniem antywirusowym, edukacyjną grę planszową Monopoly oraz publikację z zakresu ekonomii.

II MIEJSCE
oraz nagrody: smartfon z oprogramowaniem antywirusowym, edukacyjna gra planszowa Monopoly, publikacja z zakresu ekonomii przypadły w udziale
MAGDALENIE STANKIEWICZ
z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach.

III MIEJSCE
zajęła również uczennica z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach,
JUSTYNA MACIEJCZAK,
zdobywając powerbank i oprogramowanie antywirusowe, edukacyjną grę planszową Monopoly oraz publikację z zakresu ekonomii.

W konkursie przyznano także pięć wyróżnień, które wraz z nagrodami: kalkulatorami z zaawansowanymi funkcjami, edukacyjnymi grami planszowymi Monopoly oraz publikacjami z zakresu ekonomii, wywalczyli następujący uczestnicy:

– Emilia Kułaga – Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach,

– Natalia Młyńczak – Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie,

– Wiktoria Susfał – Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim,

– Natalia Michalik – Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach,

– Amelia Wosik – Zespół Szkół Nr 2 w Opatowie.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplom oraz bezpieczne etui RFID zabezpieczające zbliżeniowe karty płatnicze/miejskie przed ich nieautoryzowanym użyciem.

Podczas organizowanego konkursu nauczyciele towarzyszący uczniom wzięli udział w warsztatach pn. „KREATYWNIE O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, czyli jak uczyć praktycznych umiejętności biznesowych”, a po zakończeniu testu wiedzy wszyscy – zarówno nauczyciele, jak też uczniowie – uczestniczyli w kolejnych warsztatach pn. „Bezpieczeństwo transakcji finansowych na co dzień”. Warsztaty poprowadziła dr Eliza Sułkiewicz, wykładowca Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy szerokiej wiedzy, a wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w wydarzeniu dziękujemy za przygotowanie merytoryczne, przybycie i wspólne emocje 🙂

Konkurs wiedzy o ekonomii i przedsiębiorczości odbył się w dniu 20 maja 2021 roku jako jedno z działań projektu pn. „Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne” realizowanego przez Akademicką Fundację Staropolską z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Partnerem merytorycznym w projekcie jest Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach.

Patronat honorowy nad konkursem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Opracowanie: dr Eliza Sułkiewicz
Koordynator Projektu „Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne”

W materiale wykorzystano zdjęcia udostępnione przez szkoły na stronach:

https://www.facebook.com/bdg.opatow; https://www.facebook.com/ekonomikkielce; https://zsp5lopuszno.pl/; https://www.facebook.com/zsnr2ostrowiec/; https://zsz1.starachowice.pl/.