bip

Anglojęzyczne warsztaty dla II LO w Radomsku – Program Erasmus+

Od października 2016 r. do marca 2019 r. II LO w Radomsku, Liceum Stephana Liegarde’a w Brochon we Francji oraz liceum z Paimio w Finlandii realizują  wspólny projekt w ramach akcji o nazwie: „Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Partnerstwa strategiczne dla edukacji szkolnej”. Celem projektu jest współpraca francuskich, polskich i fińskich uczniów, zastanowienie się nad dobrym wyborem ścieżki zawodowej oraz kontynuacja dalszej nauki za granicą.

Swój udział w Projekcie miał również przedstawiciel naszej Uczelni. Sebastian Jabłoński – Koordynator Programu Erasmus+, Pełnomocnik Rektora ds. międzynarodowych miał okazję przeprowadzić 3 godzinne warsztaty wśród młodzieży z Francji, Finlandii i Polski. Tematyka warsztatów dotyczyła właściwego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkanie zostało podzielone na część warsztatową oraz symulacyjną. Część warsztatowa zawierała takie elementy jak: typowe pytania i odpowiedzi podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak zaprezentować się aby zrobić lepsze wrażenie, jakich typowych błędów unikać. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim. W części symulacyjnej chętni uczniowie podjęli rozmowę kwalifikacyjną z profesjonalnymi rekruterami z partnerskich Instytucji Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Ekspertami byli Pani Karolina Wójcik z firmy Algoos Study Work & Travel z Grecji oraz Pan David Matamala z firmy Animafestexperience z Hiszpanii. Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem jak również ważnym elementem budowania współpracy w obszarze edukacji młodzieży pomiędzy Polską, Francją oraz Finlandią w ramach programu Erasmus+.

Za zaproszenie naszej Uczelni do przeprowadzenia warsztatów dziękujemy Pani Annie Smędowskiej  – nauczycielce II LO w Radomsku i współkoordynatorce projektu Erasmus+ ze strony polskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem promującym projekt http://lyc21-liegeard.ac-dijon.fr/