bip

Promocja filmu „1916 The Irish Rebelion”

Staropolska Szkoła Wyższa we współpracy z Ambasadą Irlandii w Warszawie aktywnie włączyła się w promocję filmu „1916 The Irish Rebelion”

Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach we współpracy z Ambasadą Irlandii w Warszawie aktywnie włączyła się w promocję filmu „1916 The Irish Rebelion”, którego inicjatorem i twórcą jest Keough-Naughton Institute for Irish Studies at the University of Notre Dame. Dokument opowiada dramatyczną historię wydarzeń, które miały miejsce w Dublinie podczas Wielkiego Tygodnia w roku 1916, gdy niewielka grupa irlandzkich rebeliantów podjęła walkę z potęgą Imperium Brytyjskiego. Dokument zawiera kombinację rzadko spotykanego materiału archiwalnego jak również wywiady z wieloma międzynarodowymi ekspertami. Został nakręcony w wielu miejscach na świecie pokazując rolę Irlandzkich Amerykanów w przygotowaniu do buntu. Mimo niepowodzenia Powstania Wielkanocnego 1916 film podkreśla moralne zwycięstwo narodu irlandzkiego oraz pokazuje niezliczone walki o wolność na całym świecie od Irlandii do Indii. Narrację filmu powierzono znanemu aktorowi Liamowi Neesonowi. Film został wielokrotnie nagrodzony jako „Best Documentary Series” na ceremonii Irish Film and Television Award w dniu 7 października 2016 w Dublinie jak również dokument otrzymał nagrody „Silber Saber Award” na festiwalu International Historical and Military Film Festival w dniu 28 października 2016 roku w Warszawie oraz American Public Television’s „Programming Exelence Award” w dniu 3 listopada 2016 roku. Staropolska Szkoła Wyższa serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu, który jest dostępny na stronie internetowej :

http://1916.nd.edu/1916-the-irish-rebellion/

W dniu 28 października 2016 roku w Pałacyku Merliniego w Warszawie – rezydencji Ambasady Irlandii w Polsce odbyło się spotkanie z twórcami filmu „1916 The Irish Rebelion” gdzie na zaproszenie Ambasadora Irlandii w Polsce dr Gerarda Keown udział wzięła delegacja Staropolskiej Szkoły Wyższej.

IMG 0775

IMG 0769

IMG 0766