Projekt pn. Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne rozpoczęty!

Miło nam poinformować, iż Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach, jako partner merytoryczny, rozpoczął wraz z Akademicką Fundacją Staropolską realizację projektu pn. Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne.

Celem projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości wśród młodzieży i dorosłych oraz rozwój ich umiejętności rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych biznesmenów.
Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
W ramach Świętokrzyskich Mistrzostw Ekonomicznych realizowane będą następujące działania:
1.    cykl warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół średnich, popularyzujących tematykę projektu (minimum 200 uczestników;
2.    organizacja i doposażenie Szkolnych Klubów Pieniądza w szkołach średnich, które przystąpią do projektu (8 Klubów;
3.    konkurs plastyczny dla uczniów pn. „Bezpieczeństwo Ekonomiczne Konsumenta”,
4.    warsztaty dla nauczycieli pn. „Kreatywnie o przedsiębiorczości”,
5.    konkurs wiedzy dla uczniów pn. „Świętokrzyski Mistrz Ekonomii”,
6.    seminaria dla dorosłych (w tym Studentów Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach) pn. „Dekalog Rozsądnego Inwestora” oraz „Dekalog Rozsądnego Konsumenta”,
7.    warsztaty dla uczniów i opiekunów w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Projekt jest realizowany w terminie od 31 października 2019 do 30 kwietnia 2020 roku.

Wszelkich informacji o projekcie udziela koordynator Eliza Sułkiewicz, tel. 505 506 890,
e-mail: mistrzostwa@stsw.edu.pl.

dr Eliza Sułkiewicz