bip

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach to międzynarodowa uczelnia, która współpracuje z ośrodkami naukowymi z całego świata.

Ostatnie dwa tygodnie były dla nas wyjątkowe, gdyż nasza kadra reprezentowała StANS podczas mobilności w ramach programu Erasmus+.

Dr hab. Artur Kuchciński, prof. StANS wraz z mgr Kingą Kuchcińską, dr hab. Grzegorzem Wilkiem-Jakubowskim, prof. StANS i dr hab. Radosławem Harabinem, prof. StANS zorganizował wyjazdy, które znacząco przyczyniły się do rozwoju międzynarodowych relacji i możliwości współpracy Instytutu Nauk Ekonomicznych oraz całej uczelni.

Pierwszy z wyjazdów był realizowany na Cyprze w Ctl Eurocollege i pozwolił nawiązać wiele cennych kontaktów, otwierając drzwi do przyszłych wspólnych projektów i wymian studentów oraz kadry naukowej. Serdeczne podziękowania kierujemy do dr Vasilisa Papavasiliou, z którym odbyliśmy wiele rozmów oraz który był wspaniałym przewodnikiem, z pasją opowiadając o zabytkach Cypru

Drugi z nich miał miejsce w Bułgarii w Varna Free University, gdzie prof. Artur Kuchciński razem z prof. Grzegorzem Wilkiem-Jakubowskim poprowadzili prelekcję pt. “Progress on financing crisis management: a review”.

Mieliśmy także okazję spotkać się m.in. z:

prof. Snezhanka Ovcharova
prof. Галина Шамонина
prof. Eleonora Tankova
dr Miglena Pencheva
dr Sevgi Mertkan
Radost Georgieva
Борислава Христова

Spotkania te były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, co z kolei może prowadzić do długofalowej współpracy i wspólnych inicjatyw badawczych.

Oba wyjazdy były nie tylko wartościowym doświadczeniem, ale także fundamentem pod przyszłe działania, które przyczynią się do rozwoju Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach i wzmocnienia międzynarodowych więzi z partnerami.