Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach podpisała porozumienie o współpracy ze Szkołami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opatowie

W imieniu dr hab. Jolanty Góral-Półroli, prof. StANS, Rektor Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach, porozumienie odebrał dr Marek Graczyk, Dziekan Instytutu Psychologii StANS.

Współpraca zakłada m.in.
– możliwość realizacji praktyk studenckich w ZDZ (kierunki psychologia i pedagogika),
– możliwość utworzenia nowych specjalności:

* treningu mentalnego w e-sporcie oraz monitoringu i neurotreningu typu biofeedback na kierunku psychologia

* marketingu gier komputerowych na kierunku ekonomia * zagrożeń w zakresie Internetu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
– możliwość realizacji wspólnych projektów, zarówno w zakresie funduszy unijnych, jak i norweskich.

Okazją do spotkania były organizowane w ZDZ „Mikołajkowy Turnieju E-sportowy” i Turniej Szachowy. W wydarzeniu wzięli uczniowie klas o profilu technik informatyk i technik stylista, a dodatkowo uczennice szkoły zorganizowały pokaz mody i makijażu.