bip

StANS na XIV powiatowych targach edukacyjnych w Sandomierzu

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią znów mieliśmy przyjemność gościć na XIV powiatowych targach edukacyjnych zorganizowanych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

12 uczelni zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną uczniom szkół ponadpodstawowych powiatu sandomierskiego. Targi adresowane były zarówno do maturzystów, jak i do klas niższych, aby zapoznać się z ofertą kształcenia poszczególnych szkół wyższych. 

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach przedstawiła swoją ofertę kształcenia oraz aktualne zasady rekrutacji. Dodatkowo każdy licealista otrzymał broszury, w których zawarte są informacje o poszczególnych kierunkach kształcenia. Pracownicy uczelni odpowiadali na pytania dotyczące planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów.

Podczas targów mieliśmy okazję gościć na naszym stoisku byłego Rektora Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach – Pana prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczyka, z którym dyskutowaliśmy nt. sytuacji szkolnictwa wyższego w Polsce. 

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w Targach.