bip

Zoo w Filharmonii

W ramach zajęć z Metodyki Edukacji Muzycznej, już po raz kolejny studentki EWiP – Projekt zagościły w murach Przedszkola Samorządowego nr 6, im. Wandy Chotomskiej. Tym razem, wraz z mgr Renatą Leśniak w niedzielę 29 maja, miały możliwość zapoznania się z metodyką rytmiki w przedszkolu, logorytmiki oraz zajęciami umuzykalniającymi dla przedszkolaków.

Po muzycznym powitaniu, studentki przypomniały sobie zabawę logorytmiczną „Jeżyk”, następnie zobaczyły jak uczyć nazw kolorów najmłodsze przedszkolaki wykorzystując muzykę.

Poznały kolejne zwierzęta z publikacji „Zoo w filharmonii” oraz „Muzyczne animacje. Aktywne słuchanie, przeżywanie, rozumienie muzyki przez dzieci”. Nauczyły się jak w toku zajęć muzycznych, można uczyć dzieci matematyki, czytania, odbioru muzyki oraz terminów muzycznych typu „piano”, „forte”, „staccato”, „legato”, „pomposo”.

Studentki poznały muzykę do utworów „Łabędź”, „Kogut i kury” z cyklu „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint – Saensa oraz „Taniec kurcząt w skorupkach” z cyklu „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego. Miały również możliwość zobaczenia jak można prowadzić zajęcia w przedszkolu opierając się na muzyce, która pozwala uczyć się matematyki, sylab, ruchu, tańca, czy też ćwiczyć zaburzenia logopedyczne przy pomocy logorytmiki.

Na koniec studentki poznały różne metody pracy z rytmem a na zakończenie zajęć oczywiście była muzyka relaksacyjna. Spędzenie niedzieli w przedszkolu było nie tylko czasem spędzonym na nauce ale i na zabawie. A to właśnie przez zabawę uczą się świata najmłodsze dzieci – przedszkolaki.