bip

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

Po wakacyjnym oddechu rozpoczynamy kolejny rok zajęć na naszej Uczelni.

Inauguracja roku akademickiego jest ważną uroczystością. Jest celebrowana na całym świecie – w każdym ośrodku akademickim – większym lub mniejszym, starym, czy dopiero powstałym. Chociaż ta uroczystość rozpoczyna kolejny rok ciężkiej pracy, to jest przez społeczność akademicką uważana za jedno z najbardziej radosnych świąt. Zawsze tego dnia słychać „Gaudeamus”. Jest tak dlatego, że zdobywanie wiedzy przez studentów oraz praca badawcza i dydaktyczna kadry akademickiej są traktowane jako wielka naukowa przygoda, jako twórcza i ekscytująca działalność.

Serdecznie zapraszamy Państwa 15 października 2016 r. o godz. 13.30 do  Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach, na Inaugurację roku akademickiego 2016/2017.

Szczególnie serdecznie przywitamy w naszym gronie studentów pierwszego roku, którzy poprzez immatrykulację staną się pełnoprawnymi członkami akademickiej społeczności. Zgodnie z tradycją w programie uroczystości przewidziany jest wykład inauguracyjny dr Emilii Barbary Sieńko-Kułakowskiej „Współczesny świat zmian – Quo vadis homine?”