Zespół Edukacji dla Bezpieczeństwa Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk

W dniu 21 października 2018 roku w Staropolskiej Szkoły Wyższej na Wydziale w Myślenicach odbyło się  spotkanie studentów z panią dr Agnieszką Lasotą.

Pani doktor jest członkiem podzespołu badawczego,  Zespołu Edukacji dla Bezpieczeństwa Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Celem spotkania było przeprowadzenie badań naukowych wśród naszych studentów. Uzyskane wyniki badań będą składowym elementem realizowanego przez Zespół Edukacji dla Bezpieczeństwa projektu naukowego nt. „ Młodzież wobec współczesnych zagrożeń w życiu społecznym”, w obszarze patologii społecznych jako zagrożeń bezpieczeństwa i ładu społecznego w naszym kraju. Celem badania jest poznanie opinii polskiej młodzieży i młodych dorosłych na temat: korupcji, tolerancji oraz przemocy jako wybranych zjawisk patologicznych.
Bardzo dziękujemy Pani Doktor za wizytę, a studentom za zaangażowanie i pomoc związaną z przeprowadzeniem badań.