Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

W dniu 6 października 2018 r./sobota/ odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019.

Po uroczystym przemarszu do kościoła pw. NMP w Myślenicach została odprawiona msza św. w intencji studentów i wykładowców Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, Wydział Zamiejscowy w Myślenicach. Następnie studenci, wykładowcy i zaproszeni goście zebrali się w MOKiS . Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Po hymnie Jego Magnificencja Rektor dr Jan Telus podsumował miniony rok akademicki oraz przedstawił plany na przyszłość. Po przemówieniu Rektora odbyła się immatrykulacja, czyli włączenie nowych osób do grona studentów. Studenci I roku złożyli przysięgę i odebrali indeksy od Rektora. Głos zabrali także zaproszeni goście m.in. pan Poseł na Sejm RP Jarosław Szlachetka, przedstawiciel burmistrza i starostwa powiatowego pan mgr Krzysztof Halek, którzy to życzyli studentom wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia akademickiego. Podkreślili, że studia to najbardziej fascynujący okres w życiu i czas na rozwijanie swoich pasji. To szansa i wielki przywilej, z jednej strony spotykać się z wykładowcami i czerpać od nich wiedzę, która jest wiedzą zarówno naukową, jak i wiedzą potrzebną do wykonywania przyszłych zawodów. Głos zabrała także przedstawicielka Samorządu Studenckiego Wydziału Zamiejscowego w Myślenicach.
    Podczas uroczystości wykład inauguracyjny na temat „Bakteria Helicobacter pylori (hp)”, wygłosiła pani prof. dr hab Joanna Bonior. W swoim wystąpieniu pani profesor w intersujący dla słuchaczy sposób przedstawiła trudną tematykę dotyczącą bakterii, która odpowiada za powstawanie wielu groźnych chorób żołądka i górnej części układu pokarmowego.
    Wszystkim dziękujemy za udział w uroczystości, a studentom i wykładowcom życzymy dobrego nowego roku akademickiego.