bip

Konferencja szkoleniowa: KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI NAUCZYCIELA W ASPEKCIE REALIZACJI PROCESU WYCHOWANIA WE WSPÓŁCZESNYM PRZEDSZKOLU I SZKOLE PODSTAWOWEJ

Mamy przyjemność zaprosić przedstawicieli Państwa Instytucji do udziału w Interdyscyplinarnym Projekcie Współpracy Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach ze środowiskiem edukacyjnym pod nazwą: „Nauka dla praktyki”.

Głównym celem projektu jest integracja Uczelni ze środowiskiem edukacyjnym poprzez identyfikowanie rzeczywistych potrzeb i możliwości środowiska lokalnego oraz podejmowanie inicjatyw, które mogą je zrealizować.
Projekt wychodzi naprzeciw aktualnym wyzwaniom stojącym przed szkołami.
W ramach realizacji projektu Uczelnia będzie podejmować zakrojone na szeroką skalę działania w środowisku lokalnym, których podstawowym założeniem jest wspieranie doskonalenia nauczycieli, rozwój organizacyjny szkół i placówek oraz działanie na rzecz uczniów, rodziców i środowiska.

Projekt zakłada organizację cyklu konferencji szkoleniowych skierowanych m.in. do nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, dyrektorów szkół oraz wychowawców i dyrektorów ośrodków wychowawczych. Jego głównym celem jest stałe doskonalenie kompetencji kadry edukacyjnej i oświatowej w zakresie wychowania. W szczególności konferencje szkoleniowe uwzględniać będą najbardziej aktualne wyzwania stojące przed oświatą i edukacją takie jak rozwiązywanie konfliktów, diagnozowanie i radzenie sobie z trudnymi zachowaniami, mediacje, a także diagnozowanie i podejmowanie działań wobec zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. Dodatkową wartością projektu będzie możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, a także stworzenie zbioru dobrych praktyk w tym zakresie.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;}

Konferencja szkoleniowa:

KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI NAUCZYCIELA W ASPEKCIE REALIZACJI PROCESU WYCHOWANIA WE WSPÓŁCZESNYM PRZEDSZKOLU      
I SZKOLE PODSTAWOWEJ

Termin: 23 kwietnia 2018 r.

Nauczyciel – zawód, powołanie, czy misja? W płaszczyźnie oddziaływań edukacyjnych wszystkie te terminy wiążą się z nauczycielskim profesjonalizmem, który bywa rozpatrywany w kilku sferach:

– w sferze wiedzy i kompetencji,
– w sferze potrzeb i emocji,
– w sferze świadomości kontaktu z drugim człowiekiem.

Funkcjonowanie nauczyciela jest wielorako uwarunkowane, osadzone w danej tradycji, rzeczywistości prawnej, ekonomicznej, w określonej strukturze i świadomości społecznej. Jakością pracy nauczycieli jest zainteresowana cała społeczność lokalna, ale przede wszystkim rodzice dzieci w wieku szkolnym, które niejednokrotnie swoim nauczycielom zawdzięczają  ciekawość poznawczą, rozwój zainteresowań, działania twórcze, wiarę w siebie, umiejętność dążenia do celu, system wartości czy też wybory zawodu i drogi życiowej…

Celem konferencji jest analiza, refleksja i diagnoza kompetencji wychowawczych nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych w kontekście nowych rozwiązań edukacyjnych.

Permanentne doskonalenie umiejętności dydaktyczno-wychowawczych wkomponowane w tę profesję stanowi element rozwoju zawodowego nauczycieli. Kursy i szkolenia są zatem formą wzbogacania warsztatu pracy i mogą stanowić o efektywności projektowanych oddziaływań wychowawczych.

Niniejsza konferencja jest płaszczyzną korelacji wiedzy, umiejętności i kompetencji w postaci wykładów oraz warsztatów metodycznych wzbogaconych o materiały dydaktyczne, publikacje i relacje z doświadczeń w postaci podręcznika dobrych praktyk.

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w konferencji oraz certyfikat udziału  w wybranych warsztatach metodycznych. Konferencja jest bezpłatna.

ZAPRASZAMY!

Program konferencji:

12.00-12.15

Rozpoczęcie konferencji

 

Rektor Staropolskiej Szkoły Wyższej dr Jan Telus

12.15-12.30

Kompetencje w zawodzie nauczyciela

dr Elżbieta Męcina-Bednarek

 

12.30-12.45

Przedszkole i szkoła jako placówki rozwoju dziecka, aspekt pracy nauczyciela

dr Urszula Hudaszek

12.45-13.00

Bezpieczeństwo dzieci                             i nauczyciela w codzienności przedszkolnej i szkolnej, aspekt prawny

dr Tomasz Konopka

13.00-13.15

Nowości wydawnicze jako narzędzia dydaktyczne w twórczej pracy nauczyciela z dziećmi

mgr Agnieszka Kazanecka-Bylica

 

13.15-13.30

Priorytety kształcenia studentów-

aspekt teoretyczny i praktyczny

dr Elżbieta Męcina-Bednarek

 

13.30-13.45

przerwa

 

13.45-14.15

Warsztat twórczej aktywności dziecka

 

Warsztat z zakresu komunikacji interpersonalnej. Relacje społeczne – umiejętności i zagrożenia.

 

mgr Renata Leśniak

 

 

dr Tomasz Konopka

 

14.15-14.30

Podsumowanie.

Zakończenie konferencji.

Rozdanie certyfikatów.

dr Elżbieta Męcina-Bednarek