bip

Dzień Świętego Patryka w StSW – 11, 19 marca

Każdego roku w całej Polsce odbywa się wiele różnych wydarzeń z okazji Dnia Świętego Patryka. W ubiegłym roku Ambasada Irlandii współpracowała z wieloma instytucjami w całej Polsce, również z naszą Uczelnią, aby zebrać wszystkie wydarzenia i stworzyć Festiwal Świętego Patryka. Slogan: „Baw się jak w Irlandii” oraz hashtag #swPatryk pomogły dotrzeć do szerokiej publiczności.

W 2016 roku kampania Global Greening, polegająca na podświetlaniu na zielono znanych obiektów z okazji Dnia Świętego Patryka, po raz pierwszy dotarła do Polski i 17 marca w dziewięciu miastach znane budynki zazieleniły się. W akcji z naszej inicjatywy uczestniczyła również Galeria Echo w Kielcach. Było to wspaniałe wydarzenie, które powtórzymy także w tym roku.
Dzień Świętego Patryka to wspaniała okazja do świętowania polsko-irlandzkich więzi przyjaźni. Razem możemy sprawić, że tegoroczne obchody 17 marca będą jeszcze większe i wspanialsze niż dotychczas.

11 i 19 marca w siedzibie Uczelni w Kielcach, zostanie wystawione stoisko promujące Dzień Świętego Patryka. Na stoisku będzie można uczestniczyć w konkursach, spróbować przekąsek, obejrzeć filmiki i widoki z Irlandii oraz poznać język Irlandzki.

Zapraszamy!

echo