bip

Marzycielska Poczta w StSW

28 stycznia została zorganizowana Marzycielska Poczta. To ogólnopolska akcja polegająca na tradycyjnym wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.

Do dzieci piszą Polacy z całego świata. Dosłownie każdy może się włączyć do akcji. Oprócz indywidualnych osób piszą całe klasy, szkoły, rozmaite grupy wolontariuszy czy przedstawiciele Polonii. Jeśli Ty również chcesz sprawić radość dzieciom, zapraszamy do odwiedzin strony: https://marzycielskapoczta.pl/chore-dzieci/ oraz wysyłania listów. Taki gest może sprawić radość dzieciom i dać im siłę do walki z chorobą.

Fotorelacja z wydarzenia. Więcej zdjęć znajduje się na profilu Facebook Uczelni. Zapraszamy do oglądania!