bip

Szlachetna Paczka – pomoc dla rodziny z okolic Opatowa

Święta zbliżają się dużymi krokami. W tym pięknym okresie dbamy o rodzinę i przyjaciół, ale nie zapominajmy również o potrzebujących.

 Szlachetna Paczka – pomoc dla rodziny z okolic Opatowa

Święta zbliżają się dużymi krokami. W tym pięknym okresie dbamy o rodzinę i przyjaciół, ale nie zapominajmy również o potrzebujących. Staropolska Szkoła Wyższa po raz kolejny wspiera akcję Szlachetna PACZKA. W tym roku pomagamy rodzinie z okolic Opatowa. Zbiórka trwa od 26 listopada do 10 grudnia (godz. 16.00). Dary dla rodziny należy przynosić do siedziby Staropolskiej Szkoły Wyższej (ul. Ponurego Piwnika 49 w Kielcach).

Masz pytania? Skontaktuj się z koordynatorem akcji: Marta Telus tel. 668-836-432, m.telus@stsw.edu.pl

➡ OPIS RODZINY
Pan Leszek (54 l.) jest samotnym ojcem trzech córek: Aleksandry (25 l.), Natalii (18 l.) oraz Gabrieli (13 l.). Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji finansowej od 2010 roku, kiedy to zmarła żona pana Leszka. Nie zdążyli się jeszcze podnieść po jednym ciosie, a już doświadczyli kolejnej tragedii. Dokładnie osiem miesięcy po śmierci żony, zmarła córka. Pan Leszek stracił pracę, musiał zaopiekować się pozostałymi dziećmi. Do tego doszła choroba kolejnej córki – Natalii. W 2015 roku zdiagnozowano u niej liczne choroby związane z patologią kręgosłupa oraz chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego. Obydwie córki jeszcze się uczą, koszty leczenia Natalii pochłaniają sporą cześć budżetu domowego. Pan Leszek pracuje sezonowo i dorabia przy obcinaniu drzewek, ale trudno związać koniec z końcem. Rodzina żyje w skromnych warunkach, po odliczeniu kosztów utrzymania domu i nakładów na leczenie łączny przychód rodziny to 2966 zł, po odliczeniu kosztów mieszkania i leczenia w wysokości 930 zł, dochód na jedną osobę wynosi 509 zł. Rodzina pana Leszka doświadczyła wielu bolesnych przeżyć. Wszystkie te tragedie umocniły ich więzi rodzinne. W najtrudniejszych chwilach życia, wspierali się i wzajemna miłość oraz okazywana sobie pomoc pokonywała najgorsze przeszkody. Starsze dzieci pana Leszka pomagają mu nadal jak mogą, córka Aleksandra pracuje w pobliskim sklepie i zastępuje rodzeństwu matkę, córki- Gabriela i Natalia dobrze się uczą i pragną dalej kontynuować naukę na studiach, Natalia pragnie zostać psychologiem dziecięcym, a Gabriela marzy o artystycznym kierunku. Dla ojca takie dzieci to powód to dumy. Rodzinie najbardziej przyda się obuwie, którego zakup na zimę to jednorazowy duży wydatek. Bardzo przydadzą się także artykuły żywnościowe- ich codzienny zakup to dla rodziny spory wydatek. Dla utrzymania czystości niezbędne są także artykuły chemiczne, rodzina będzie wdzięczna, jeśli będzie mogła za otrzymane środki przeznaczyć pieniądze na inne cele.

➡ POTRZEBY RODZINY:
– obuwie męskie (r. 42, zimowe, w ciemnym kolorze),
– obuwie damskie ( r. 37 zimowe, brązowe za kostkę),
– odzież (męska r. 40-42, damska r. 36-38)

➡ ŻYWNOŚĆ TRWAŁA
– Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach, itp.

➡ ŚRODKI CZYSTOŚCI
– Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, itp.

➡ WYPOSAŻENIE MIESZKANIA
– Ręczniki, pościel, kołdry, koce, itp.

➡ SPECJALNE UPOMINKI
Aleksandra ucieszy się z kosmetyczki, dla pana Leszka przydatna będzie czapka zimowa z rękawiczkami. Dla Gabrysi przydałby się taki mniejszy plecaczek, zaś Natalia marzy o niewielkiej torebce w kolorze pudrowy róż.

Wszystkim potencjalnym darczyńcom serdecznie dziękujemy!

A tak wyglądała Szlachetna paczka w ubiegłym roku.