bip

POZNAJCIE LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZEŃSTWO EKONOMICZNE KONSUMENTA”!

Jak uchronić się przed kradzieżą haseł do kart płatniczych?
Kiedy szukać pomocy w Inspekcji Handlowej?
Jak nie paść ofiarą fikcyjnych sklepów internetowych?
Odpowiedzi na te pytania nie są z pewnością trudne dla Autorów plakatów edukacyjnych, które członkowie Komisji Konkursowej mieli zaszczyt i przyjemność oceniać w ramach projektu „Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne”.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się w siedzibie Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach w dniu 8 lutego 2020 roku. Na ogłoszony w ramach projektu konkurs pn. „Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta” wpłynęło 16 prac, zróżnicowanych nie tylko pod względem techniki wykonania, ale również tematu przewodniego oraz koncepcji jego przedstawienia. Na niektórych plakatach dominowała grafika z wyeksponowanymi głównymi hasłami, a na innych można było śledzić wykreowane w formie komiksu historie…
Wszystkie prace były interesujące i różnorodne, co nie ułatwiało wyboru jedenastu członkom Komisji, wśród których znaleźli się przedstawiciele takich instytucji, jak Stowarzyszenie Bezpieczny Dom, Narodowy Fundusz Zdrowia, Urząd Miasta w Skarżysku Kamiennej, Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach czy Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Komisja dokonała oceny formalnej i merytorycznej prac, biorąc pod uwagę m.in. pomysłowość, technikę, wrażenia artystyczne oraz przekaz merytoryczny. Na podstawie rankingu uzyskanych punktów wyłoniono trzech zwycięzców konkursu i przyznano im następujące nagrody rzeczowe:
I NAGRODA – tablet z oprogramowaniem antywirusowym:
Arkadiusz Równicki, reprezentujący Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (opiekun z ramienia szkoły: Elżbieta Sarbińska).
II NAGRODA – smartfon z oprogramowaniem antywirusowym:
Anna Piątek, reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich (opiekun z ramienia szkoły: Aneta Michalska).
III NAGRODA – powerbank i oprogramowanie antywirusowe:
Magdalena Cieplicka, reprezentująca Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach (opiekun z ramienia szkoły: Wioletta Kozub).

Komisja przyznała również pięć wyróżnień:
–    Faustyna Sitek,
szkoła: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach (opiekun: Joanna Zielińska).
–   Julita Jeżewska,
szkoła: Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach (opiekun: Wioletta Kozub).
–    Aleksandra Zielińska,
szkoła: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach (opiekun: Joanna Zielińska).
–    Martyna Ścieżka,
szkoła: Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach (opiekun: Wioletta Kozub).
–   Andrii Solianyk,
szkoła: Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach (opiekun: Elżbieta Sarbińska).
Autorzy wyróżnionych prac otrzymają kalkulatory z zaawansowanymi funkcjami, które z pewnością będą przydatne w nauce!

Specjalne wyróżnienie Kanclerza Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach przyznano pracy Martyny Bonar, uczennicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju (opiekun: Iwona Kąkol), która również otrzyma kalkulator z zaawansowanymi funkcjami. Gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się 23 marca br. w siedzibie Akademickiej Fundacji Staropolskiej w Kielcach przy ul. Piwnika Ponurego 49 podczas finału kolejnych rywalizacji w projekcie, tym razem konkursu wiedzy.
Ale to nie koniec niespodzianek! Już 21 kwietnia br. nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wezmą udział w wyjeździe do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (wraz z opiekunem z ramienia danej szkoły).
Ponadto Autorzy wszystkich zgłoszonych prac otrzymają dyplom, kalendarz ścienny z pracami, a także bezpieczne etui RFID zabezpieczające zbliżeniowe karty płatnicze/miejskie przed ich nieautoryzowanym użyciem.

Konkurs „Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta” jest organizowany w ramach projektu „Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne”, realizowanego przez Akademicką Fundację Staropolską w partnerstwie ze Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach.