bip

Konkurs ekonomiczny

W dniu 15 marca 2019 roku odbył się w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach konkurs ekonomiczny nt. „I Świętokrzyskie Mistrzostwa Ekonomiczne”. W konkursie udział wzięło 26 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa świętokrzyskiego.

Honorowy patronat nad konkursem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz PKO BANK POLSKI II Oddział w Kielcach.
W czasie trwania konkursu, nauczyciele mogli wziąć udział w organizowanym na uczelni seminarium poświęconym problematyce „Kształtowanie tożsamości w okresie dojrzewania”. Seminarium prowadzone było przez dr Danutę Kossak.
Następnie zorganizowano dla wszystkich uczestników (uczniów i nauczycieli) bardzo interesujące warsztaty, prowadzone przez dr Elizę Sułkiewicz nt. Weryfikacja autentyczności polskich i zagranicznych znaków pieniężnych.
Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie prowadzone przez Pana Sebastiana Jabłońskiego Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej poświęcone wymianie studentów w ramach programu Erasmus+.
Komisja oceniająca prace konkursowe zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom uczestników. Spośród ocenianych uczestników wytypowano trzech finalistów:
I miejsce – Barucha Jakub – VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach
II miejsce – Rak Adam – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Kopernika w Kielcach
III miejsce – Sytek Izabela – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku -Zdroju
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomu i honorowe indeksy. Finaliści otrzymali również nagrody rzeczowe oraz bilety na bezpłatny wyjazd do Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka przy NBP w Warszawie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku następnym.

dr Wacław Kotliński
Dziekan Wydziału Ekonomicznego