bip

EUROPEJSKI TYDZIEŃ AUTYZMU

Akademicka Fundacja Staropolska pod Patronatem Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach mają zaszczyt zaprosić na Konferencję naukową „Oni są wśród nas. Autyzm – znam, rozumiem, akceptuję” oraz warsztaty praktyczne w ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA AUTYZMU.

1-7 grudnia jest tygodniem szczególnym , albowiem na okres ten przypada Europejski Tydzień Autyzmu, kiedy to w 1996 roku uchwalono Kartę Praw Osób z Autyzmem. W tym czasie serca całej Europy zwrócone są w stronę osób z zaburzeniami, a znaczące budynki rozświetlane są w kolorze niebieskim.
Misją Akademickiej Fundacji Staropolskiej w Kielcach jest szeroko rozumiane wsparcie osób niepełnosprawnych w tym również osób z autyzmem. Mając na względzie dobro dziecka, ucznia, nasza Fundacja podejmuje działanie polegające na systematycznym dokształcaniu środowiska, ponieważ tylko dobrze wyedukowane społeczeństwo może sprawić , iż osoby z autyzmem oraz ich bliscy poczują się bezpiecznie. Inspirowani tą właśnie ideą podjęliśmy się organizacji Kampanii Informacyjnej, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zaburzenia, uwrażliwienie na specyfikę wynikających z niego trudności oraz likwidację barier będących wynikiem społecznej niewiedzy.

W ramach Kampanii zapraszamy Rodziców, Nauczycieli i wszystkie zainteresowane tematyką osoby  do wzięcia udziału w wydarzeniach, związanych z EUROPEJSKIM TYGODNIEM AUTYZMU:

1. Konferencja „Oni są wśród nas. Autyzm – znam, rozumiem, akceptuję” – 5 grudnia 2018 roku godz. 10.00
2. Warsztaty praktyczne „Komunikacja dziecka z ASD” oraz „Droga ku samodzielności” – 6  grudnia 2018 roku godz. 10.00

Wydarzenia te odbędą się w siedzibie STAROPOLSKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W KIELCACH ul. Majora Jana Piwnika „Ponurego” 49, 25-666 Kielce.

Zgłoszenia (tylko mailowe) na formularzach zgłoszeniowych:  autyzm_pomoc@stsw.edu.pl

Pobierz formularz zgłoszeniowy na konferencję…
Pobierz formularz zgłoszeniowy na warsztaty…

Kontakt z organizatorem:  tel. 607 613 430