bip

XXI Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego

W dniach 13 i 14 kwietnia 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach  odbyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych: „Polski Język Migowy świadectwem naszej tożsamości”.

W Olimpiadzie wzięła udział młodzież z 11 Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych dla Niesłyszących z całej Polski pod opieką nauczycieli.
Gościem specjalnym wydarzenia była Iwona Cichosz – osoba niesłysząca, która osiągnęła  sukces  życiowy  i medialny. Zdobyła koronę w konkursie Miss Deaf International w 2016 r.  w Las Vegas, a w 2017 r. znalazła się w finale programu „Taniec z gwiazdami 7”. Obecnie  gra w serialu „Leśniczówka” emitowanym w TVP.
Jak podkreśliła mgr Stenia Zakrzewska, ekspert języka migowego, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, zorganizowanie Olimpiady było możliwe dzięki wsparciu sponsorów, wśród których znalazła się Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach.
Nagrody ufundowane dla Laureatów Olimpiady przez  naszą Uczelnię wręczyła prof. nadzw. dr hab. Jolanta Góral-Półrola, Prorektor ds. Rozwoju.