Forum Kształcenia i Zatrudnienia Młodych – Global Job Meeting – 17 stycznia

Zapraszamy uczniów szkół średnich (w szczególności klas maturalnych) do uczestnictwa w III edycji seminarium Global Job Meeting. Kompetencje na krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

W ramach Global Job Meeting uczniowie będą mieli możliwość spotkania z ekspertami z przedsiębiorstw oraz zdobycia informacji na temat kompetencji pożądanych przez współczesnych pracodawców. Dodatkowo, uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwijających poszczególne kompetencje. Wartością dodaną uczestnictwa w seminarium jest możliwość nawiązania kontaktów z pracodawcami, wymiany doświadczeń i bezpośredniej rozmowy z ekspertami. Zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami. Global Job Meeting (GJM) buduje platformę współpracy pomiędzy młodzieżą a rynkiem pracy.

Naszym kluczowym celem jest uwrażliwienie uczniów szkół ponadgimnazjalnych na potrzebę rozwoju kompetencji społecznych niezbędnych do osiągnięcia sukces na współczesnym rynku pracy. Dodatkowo chcemy, by uczniowie
– zdobyli wiedzę na temat kompetencji pożądanych na międzynarodowym rynku pracy,
– poznali aktualne trendy na polskim i międzynarodowym rynku pracy,
– mieli możliwość spotkania pracodawców, poznania ich wymagań oraz oczekiwań w zakresie potencjału przyszłych pracowników.

Cele te realizujemy poprzez:
–  zaproszenie na konferencję praktyków z różnorodnych branż,
– umożliwienie Uczniom uczestniczenia w praktycznych warsztatach rozwijających kompetencje społeczne,
– zaproszenie wszystkich Uczestników i prelegentów na Platformę GJM, która będzie miejscem wymiany kontaktów, wiedzy, doświadczeń i informacji o rynku pracy.

Ramowy harmonogram:

10.00 – 10.15 Rozpoczęcie Global Job Meeting
Rektor Staropolskiej Szkoły Wyższej
Dziekan Wydziału Pedagogicznego  Staropolskiej Szkoły Wyższej

10.15 – 10.30 Multimedialne wykłady wprowadzające – wypowiedzi ekspertów zagranicznych

· Prof. Jay Schrock – University of South Florida Sarasota-Manatee
· David Matamala – Animafest Experience – praktyki w Hiszpanii
· Karolina Wójcik – Algoos Work & Travel – praktyki w Grecji
·  Zafer Kilic – Uniwersytet Hasan Kalyoncu w Turcji

10.30 – 12.00  Czerwony dywan – czyli mini prezentacje ekspertów. Kompetencje oczekiwanie przez współczesnych pracodawców.
Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów z instytucji:
·  Straż Graniczna w Kielcach
·  PKO Bank Polski S.A.
·  Kielecki Park Technologiczny
·  Starostwo Powiatowe w Końskich
·  Targi Kielce
·  Blitz Projekt

12.00 – 12.30 Forum Ekspertów + przerwa
12.30 – 13.30 Warsztaty

Tematy warsztatów:
· Umiejętność komunikacji i współpracy oczekiwana przez pracodawców
· Umiejętność pracy projektowej
· Umiejętność rozwiązywania problemów
· Umiejętność zarządzania czasem

Warsztaty będą prowadzone przez trenerów oraz ekspertów posiadających praktyczne doświadczenie w biznesie i edukacji.

13.30  – 14.00  Podsumowanie, zakończenie

Więcej informacji oraz zdjęcia z poprzednich edycji na stronie: www.gjm.stsw.edu.pl