Szlachetna Paczka 2017 – wspieramy rodzinę z Buska-Zdroju

„Lubię Ludzi” to hasło przyświeca tegorocznej akcji Szlachetna Paczka. W ramach SZLACHETNEJ PACZKI wolontariusze od 16 lat spotykają się z potrzebującymi i przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy.

Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu.

Nasza uczelnia już 3 raz angażuje się w pomoc rodzinom. W 2015 roku pomagaliśmy rodzinie z Jędrzejowa, która liczyła 13 osób. W 2016 roku pomoc otrzymała rodzina z Opatowa – samotny ojciec wychowujący 3 dzieci. W tym roku pomagamy rodzinie z Buska-Zdroju.

Do 10 grudnia (godz. 11.00) do siedziby Staropolskiej Szkoły Wyższej (ul. Ponurego Piwnika 49 w Kielcach) można przynosić dary dla tej rodziny. Masz pytania? Skontaktuj się z koordynatorem akcji: Marta Telus tel. 668-836-432, m.telus@stsw.edu.pl

➡ OPIS RODZINY
Pani Anna i pan Janusz mieszkają w niewielkim domku z sześciorgiem dzieci: Adamem (24), Mikołajem (21), Natalią (19), Maksymilianem (17), Zofią (15) i Moniką (13). Rodzina radziła sobie dosyć dobrze, jednak pan Janusz stracił pracę, co znacznie wpłynęło na pogorszenie warunków życia. Pani Anna znalazła
pracę, jednak po przepracowaniu ponad trzech lat, straciła ją i teraz pozostaje na zasiłku. Rodzina aktywnie szuka pracy, dorośli synowie podejmują się prac dorywczych by trochę wesprzeć domowy budżet.

➡ OBUWIE I ODZIEŻ
– kozaki zimowe r. 37,5; 38 (w ciemnym kolorze) dla Natalii i Anny
– buty zimowe r. 43, 44 (w ciemnym kolorze) dla Janusza i Pawła
– kurtka zimowa rozm. S (w ciemnym kolorze) dla Natalii
– czapka i rękawiczki rozm. M (w ciemnym kolorze) dla Anny
– kurtka i czapka rozm. L/XL (w ciemnym kolorze) dla Janusza
– kurtka i czapka rozm. M/L (w ciemnym kolorze) dla Maksa
– bluza rozm. S (w kolorze szarym) dla Zosi

➡ INNE POTRZEBY
– odkurzacz, kilka większych garnków

➡ SPECJALNE UPOMINKI
torba męska „nerka”, buty ze świecącymi podeszwami dla Moniki

➡ ŻYWNOŚĆ TRWAŁA
– Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, mąka, dżem, warzywa w puszkach, itp.

➡ ŚRODKI CZYSTOŚCI
– Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon itp.

➡ WYPOSAŻENIE MIESZKANIA
– Ręczniki, pościel, kołdry, koce, itp.

➡ POMOCE SZKOLNE
– Zeszyty, farbki, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik