bip

Echa XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

XV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości został podsumowany 5 grudnia 2022 r. przez Karolinę Tądel prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i regionalnych koordynatorów tegorocznej edycji ŚTP na seminarium online.

Prezentacja przedstawiona na powyższym seminarium przez Marię Krogulec-Sobowiec przedstawicielkę naszej Uczelni jako Koordynatora Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego znajduje się tutaj.

Pierwszym wydarzeniem przeprowadzonym przez naszą Uczelnię w ramach XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości były warsztaty stacjonarne „Kraina Ekonomii dla najmłodszych”, w których wzięły udział nauczycielki wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. 

Tematyka powyższych warsztatów, jak również opracowane dwa pakiety materiałów do przeprowadzenia zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej w kl. 1-3 pod tytułem: „Poznaj Krainę Ekonomii”, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestniczek, co wyraziły w informacji zwrotnej po zakończeniu szkolenia.

Informacja zwrotna po warsztatach „Kraina Ekonomii dla najmłodszych”

Każda placówka oświatowa, która włączyła się aktywnie w działania XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości otrzymała Certyfikat Partnera tego ogólnoświatowego projektu. Dzieci biorące udział w zajęciach „Poznaj Krainę Ekonomii” cieszyły się z uzyskanych Paszportów do tej niezwykłej krainy oraz dyplomów laureatów i za udział w 4 konkursach, które potwierdziły ich sprawności w różnych aspektach przedsiębiorczości. Sprawnościom patronowały postacie Krainy Ekonomii: Król Pieniążek Wielki, Królowa Ekonomia Wspaniała, Minister Finansów Finansjusz Mądry, Królewna Banknotka i Królewicz Bilonik. Do StANS wpłynęło 650 prac konkursowych wykonanych przez przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Były to Karty Bankomatowe Króla Pieniążka Wielkiego, Torby na zakupy dla Królowej Ekonomii Wspaniałej, Skarbonki królewny Banknotki i Królewicza Bilonika oraz portfele Ministra Finansów Finansjusza Mądrego.

Również pozostałe wydarzenia XV Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaproponowane przez naszą Uczelnię (webinaria: „Tworzenie profesjonalnego e-portfolio z zastosowaniem platformy MAHARA – umiejętność przedsiębiorczego ucznia”, „Mediacje jako kompetencja przedsiębiorczego człowieka” i „Franczyza Żabki jako pomysł na biznes”) trafiły w potrzeby odbiorców i cieszyły się dużą frekwencją uczestników nie tylko z naszego województwa.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć udziału w naszych wydarzeniach w ramach następnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Wywiad Radia ESKA z Marią Krogulec-Sobowiec podsumowujący działania Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach jako Koordynatora Regionalnego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Województwa Świętokrzyskiego: